» Usługi » Doradztwo prawne w prawie niemieckim » Niemieckie prawo budowlane » Niemieckie prawo zamówień publicznych

Niemieckie prawo zamówień publicznych

Zapotrzebowanie na kompetentne i kompleksowe doradztwo oraz wsparcie w procesie zamówień publicznych ciągle rośnie. Jako wiodąca polsko-niemiecka kancelaria gospodarcza nasi polskojęzyczni prawnicy oraz doradcy podatkowi posiadają szczególne doświadczenie w obszarze niemieckiego prawa przetargowego.


Co to jest prawo zamówień publicznych w Niemczech?

Prawo zamówień publicznych w Niemczech obejmuje wszelkie akty prawne, które regulują sprzedaż i dostarczanie usług oraz dóbr przez państwo, jego organy oraz jego instytucje. Prawo zamówień publicznych dzieli się na usługi budowlane, wolnozawodowe oraz inne dostawy i usługi, które uregulowane są w wielu ustawach i rozporządzeniach, m.in. w  VOB/A, VOL/A, VOF, GWB, VgV. Poza tym należy jeszcze rozróżnić między krajowym oraz europejskim postępowaniem przetargowym, włącznie ze zróżnicowanymi zasadami postępowania. Europejskie regulacje znajdują zastosowanie w szczególności przy ustalaniu określonych wartości progowych.

Niemieckie prawo zamówień publicznych pozostaje pod dużym wpływem prawa europejskiego, ponieważ zlecenia publiczne odgrywają znaczącą rolę w gospodarce, a regulacje unijne mają umożliwić uczciwą konkurencję. Proces ten prowadzi do stałego nowelizowania ustaw krajowych w tym zakresie. Nieważne, czy są Państwo zleceniodawcami, czy zleceniobiorcami, nasz doświadczony zespół polsko-niemieckiej kancelarii gospodarczej Goldenstein doradzi Państwu indywidualnie i szczegółowo.

Do zakresu naszych usług w obszarze niemieckiego prawa zamówień publicznych należą m.in.:

  • wsparcie w postępowaniu przetargowym
  • sporządzanie monitów w postępowaniu przetargowym
  • przeprowadzanie postępowania sprawdzającego
  • roszczenia odszkodowawcze
  • powództwa o zaniechanie przeciwko oferentowi
  • reprezentacja przy sporach dotyczących przetargu przez Izbami Zamówień Publicznych

Nasi adwokaci i doradcy podatkowi doradzą i wesprą Państwa w obszarze bardzo kompleksowego, ze względu na regulacje unijne, niemieckiego prawa zamówień publicznych. Przekonajcie się Państwo o naszych wydajnych, dokładnych pod względem prawnym i pragmatycznych metodach pracy, jak również o naszej fachowej wiedzy i umiejętnościach.

 

W razie pytań dotyczących niemieckiego prawa zamówień publicznych nasi polskojęzyczni adwokaci są do Państwa dyspozycji. Skontaktujcie się Państwo z nami, a my prześlemy Państwu bezpłatnie niezobowiązującą ofertę!