» Usługi » Doradztwo prawne w prawie niemieckim » Niemieckie prawo budowlane » Niemieckie prawo architektoniczne

Prawo architektoniczne w Niemczech

Jako kancelaria gospodarcza z wieloletnim doświadczeniem dysponujemy zespołem adwokatów i doradców podatkowych mówiących po polsku i posiadających szczególną praktykę również w obszarze niemieckiego prawa architektonicznego. Doradzimy Państwu kompleksowo, indywidualnie i kompetentnie!


Czym jest niemieckie prawo architektoniczne?

Architekci i inżynierzy budowlani pełnią centralną rolę przy tworzeniu obiektu budowlanego. Prawo architektoniczne reguluje m.in. stosunki umowne między zleceniodawcą a zleceniobiorcą, a także podstawowe prawa i obowiązki architektów i inżynierów.  Prawo architektoniczne w Niemczech nie jest uregulowane w jednej ustawie, lecz składa się z wielu różnorodnych przepisów, jak niemiecki kodeks cywilny (BGB), regulamin wynagrodzeń dla architektów i inżynierów (HOAI) oraz ustawy architektoniczne poszczególnych landów, a także regulacje prawno-zawodowe Izb Architektów. Nasz doświadczony zespół Goldenstein & Partner indywidualnie doradzi Państwu i kompleksowo wesprze w rozeznaniu w tym różnorodnym i konfliktowym obszarze prawa.

W obszarze niemieckiego prawa architektonicznego zajmujemy się m.in.:

  • prawem zawodowym
  • prawem umów architektonicznych
  • prawem wynagrodzeń architektów
  • prawem inżynierskim
  • odpowiedzialnością architektów
  • zagadnieniami w zakresie prawa autorskiego
  • zgadnieniami w zakresie prawa ubezpieczeń

Nasi polskojęzyczni prawnicy oraz doradcy podatkowi od lat skutecznie wspierają i komplesowo doradzają architektom, inżynierom i deweloperom w zakresie prawa architektonicznego, w szczególności w sporach kompetencyjnych, odszkodowawczych oraz wynikających z odpowiedzialności zawodowej. Przekonajcie się Państwo o naszej fachowej wiedzy i umiejętnościach. W razie kontaktu, otrzymają Państwo bezpłatnie niezobowiązującą ofertę!


Państwa osoba kontaktowa w obszarze prawa architektonicznego w Niemczech:


Numer telefonu: +48 61 67 47 025
Numer faksu:      +48 61 67 47 029
Adres e-mail:       info@goldenstein.pl