» Usługi » Doradztwo prawne w prawie niemieckim » Niemieckie prawo transportowe i spedycyjne

Prawo transportowe i spedycyjne

Adwokaci, biegli rewidenci i doradcy podatkowi z kancelarii Goldenstein doradzą Państwu kompleksowo i interdyscyplinarnie we wszystkich pytaniach dotyczących prawa transportowego i spedycyjnego w Niemczech.


Z uwagi na ciągle wzrastającą liczbę krajowych i międzynarodowych transportów, jak również ciągle rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania logistyczne, prawo transportowe i spedycyjne w Niemczech stało się w ostatnim czasie jedną z kluczowych dziedzin prawa gospodarczego.

Goldenstein jako kancelaria gospodarcza, ze specjalizacją w doradztwie również na terenie Europy Wschodniej, ze swoją specjalistyczną ofertą usług doradczych przy rozwiązaniu problemów z zakresu prawa transportowego, pomaga Państwu, poprzez opracowywanie prawno-transportowych koncepcji organizacyjnych, zdobyć niezbędne bezpieczeństwo prawne.

Dzięki współpracy adwokatów, biegłych rewidentów i doradców podatkowych z kancelarii Goldenstein nasi klienci otrzymują dodatkową poradę w zakresie prawa podatkowego i celnego, co ze względu na interdyscyplinarne powiązania zagadnień prawa transportowego ma szczególne znaczenie i umożliwia możliwie jak najlepsze dochodzenie Państwa roszczeń.

To kompleksowe podejście do doradztwa, jak również nasza sprawnie funkcjonująca sieć, umożliwiają nam poza tym udzielanie wartościowych i potwierdzonych w praktyce porad, dla przykładu przy długotrwałym itransgranicznym zarządzaniu łańcuchem dostaw (Chain Managment) albo przy skutecznym zarządzaniu tymczasowym. Nasza ekspertyza pomaga, korzystając z przetestowanych już metod, znaleźć dla Państwa rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanego problemu w różnych dziedzinach.

Nasze doradztwo w zakresie prawa transportowego i spedycyjnego obejmuje m. in.:

  • opracowywanie umów transportowych, w szczególności kontraktów spedycyjnych i przewozowe, umowy ramowe, umowy z agentami i podwykonawcami
  • umowy, w szczególności opracowywanie i optymalizacja ogólnych warunków umów w zakresie przewozów, spedycji i logistyki
  • doradztwo odnośnie wymaganych dokumentów, w szczególności listów przewozowych i dokumentów transportowych
  • zabezpieczanie dowodów i szybkie wyjaśnianie kwestii ubezpieczenia z powodu krótkich okresów przedawnienia i terminów zawitych roszczeń transportowych
  • wsparcie publicznego transportu towarów, w tym przepisy dotyczące grzywien i kar
  • oferta doradztwa dla producentów, dostawców, przedsiębiorców transportowych i spedycyjnych, dla których bardzo istotne są optymalizacja logistycznego procesu poprzez odpowiednio opracowane umowy i rozłożone ryzyko
  • dochodzenie roszczeń o wynagrodzenie
  • dochodzenie roszczeń z tyt. odpowiedzialności i roszczeń regresowych
  • odpieranie roszczeń o odszkodowanie

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, serdecznie prosimy o kontakt z naszym adwokatem ds. niemieckiego prawa transportowego i spedycyjnego:

Lukasz Gawronski

Adwokat niemiecki


Numer telefonu: +48 61 67 47 025
Numer faksu:      +48 61 67 47 029
Adres e-mail:       info@goldenstein.pl