» Usługi » Doradztwo prawne w prawie niemieckim » Zarządzanie wierzytelnościami w Niemczech

Zarządzanie wierzytelnościami w Niemczech (inkasso w Niemczech)

Adwokaci i doradcy podatkowi z polsko-niemieckiej kancelarii gospodarczej Goldenstein łączą dla Państwa pracę w kancelarii gospodarczej z dynamiczną efektywnością agencji windykacyjnej – a to w celu skutecznego dochodzenia należnych Państwu wierzytelności.


Nasz profesjonalizm pozwala oszczędzić Państwu wiele czasu i nieprzyjemności i pomaga odzyskać możliwie jak najszybciej należne Państwu wierzytelności – tak aby mogli Państwo w spokoju skupić się na własnej działalności.

Pracownicy Goldenstein specjalizują się w ściąganiu należności i obchodzeniu się z wierzycielami. W tym właśnie celu są oni stale szkoleni i dzięki temu pozostają na bieżąco z nowymi formami postępowania, pozwalającymi na jeszcze skuteczniejsze odzyskiwanie należności.

W odróżnieniu od firmy windykacyjnej zajmujemy się dla Państwa dochodzeniem wierzytelności w Niemczech– począwszy od pierwszego pisma upominawczego aż do decyzji w przedmiocie windykacji – bez pobierania podwójnej opłaty. Nasi Klienci wysoko cenią sobie przy tym w szczególności rozwiązania IT, jak i model B2B i B2C, które wykorzystujemy w naszych działaniach. Mając do dyspozycji nowoczesne metodypozwalamy uniknąć Państwu nadmiernych obciążeń finansowych, ułatwiamy każde podejmowane działanie i znajdujemy dostosowane do Państwa sytuacji rozwiązanie.

Poza tym naszym głównym celem jest uniknięcie sporu sądowego, aby zapobiec niepotrzebnym kosztom i oszczędzić Państwa czas, a także nie dopuścić do utraty przez Państwa dotychczasowych klientów i zerwanie istniejących stosunków handlowych.

Na skutek postępującej globalizacji coraz ważniejsze staje się także transgraniczne dochodzenie wierzytelności. Różne systemy prawne, duża odległość oraz języki obce stanowią dla wielu duże wyzwanie. Dzięki naszej specjalizacji, która obejmuje także Europę wschodnią, troszczymy się w sprawach transgranicznych o niezawodne i skuteczne odzyskiwanie Państwa wierzytelności. Nasz zespół posługuje się biegle następującymi językami: polskim, niemieckim, angielskim, rosyjskim, francuskim i włoskim.

Zakresem naszych usług objęte są m.in.:

Windykacja przedsądowa       

  • Pisemne i telefoniczne wezwania do zapłaty
  • Pełna korespondencja z dłużnikami       
  • Przy rozłożeniu należności na raty – porozumienie o spłacie w częściach wraz z terminami; ponadto nadzorowanie przebiegu płatności   

Windykacja sądowa       

  • Złożenie wniosku o uzyskanie nakazu zapłaty i wniosku o wszczęcie egzekucji       
  • Reprezentacja w postępowaniu skargowym       
  • Realizacja środków egzekucyjnych, w tym zaleceń komorniczych   

Kontrola terminów       

  • Kontrola terminów przedawnienia       
  • Długookresowe dochodzenie wierzytelności z tytułu wykonawczego i porozumień w sprawie zapłaty

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania w zakresie zarządzania wierzytelnościami w Niemczech, prosimy o kontakt z:


Christoph Napiorkowski

Adwokat niemiecki


Numer telefonu: +48 61 67 47 025
Numer faksu:      +48 61 67 47 029
Adres e-mail:       info@goldenstein.pl